Сатански стихови

Сподели со своите пријатели

Хади Матар, осомничениот напаѓач на Салман Ружди, изјави дека бил изненаден кога дознал дека славниот писател го преживеал нападот, пренесува АП. Loading… Во интервју за американски Њујорк пост од затвор, Матар (24) рече дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и дека идејата за нападот ја добилПрочитај повеќе