Сара Дутерте

Сподели со своите пријатели

Американскиот потпретседател Камала Харис денеска е на Филипините, каде што објави силна посветеност на САД да ги зајакнат односите меѓу двата сојузници наспроти ривалската Кина. Loading… Харис е највисокиот американски функционер што ја посети Манила откако Фердинанд Маркос ја презеде власта во јуни, што сигнализира зближување меѓу долгогодишните сојузници поПрочитај повеќе