Салах Абдеслам

Сподели со своите пријатели

Денеска во Брисел почнува судењето на десетмина осомничени за нивната улога во терористичките напади на исламисти во 2016 година, во кои загинаа 32 лица, а стотици беа повредени. Loading… На 22 март 2016 година, бомбаши самоубијци нападнаа аеродром и метро станица, во време кога Европа веќе беше на работ одПрочитај повеќе