САД; ФБИ

Сподели со своите пријатели

За време на претресот на домот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, агенти на ФБИ пребарувале доверливи документи поврзани со нуклеарно оружје, објави „Вашингтон пост“ повикувајќи се на добро информирани извори. Loading… Не е познато какви информации бараше ФБИ или дали такви документи се пронајдени во домот на Трамп воПрочитај повеќе