Питер Џерард Скали

Сподели со своите пријатели

Австралиски државјанин е осуден на 129 години во филипински затвор поради сексуално злоставување деца, а најмладата жртва има само 18 месеци. Loading… Ова е втора пресуда за Питер Џерард Скали, кој веќе отслужува доживотна затворска казна за силување и трговија со малолетници. Скали беше уапсен во 2015 година во Малабалаја,Прочитај повеќе