Пелопонез

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 4,1 степени по Рихтер ги погоди областите Лаконија и Месинија на Пелопонез на југот на Грција, објави Екатемерини. Loading… Епицентарот на земјотресот, кој се случи во вторникот во 22:50 часот, бил на 38 километри југозападно од Геролименас, крајбрежно село на јужниот дел на полуостровот Мани, наПрочитај повеќе