Пацифик

Сподели со своите пријатели

Силен земјотрес го погоди Тихиот океан утрово во 17 часот и 45 минути. Регистрираната јачина на земјотресот била 6,6 степени според Рихтеровата скала. Loading… Епицентарот на земјотресот бил на 401 километар од Нумеа. Американскиот систем за предупредување од цунами објави дека нема опасност од цунами, пренесува Ројтерс.   US (PTWC):Прочитај повеќе