Земјотрес со јачина од 6,6 степени ги погоди островите Кермадек

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот на островите Кермадек во јужниот дел на Пацификот, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Loading...

Земјотресот бил на длабочина од 183 километри, а американскиот систем за предупредување од цунами соопшти дека по земјотресот нема предупредување дека дополнително може да дојде до цунами, пренесува Танјуг.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Полицијата во САД успеала да идентификува жена која била убиена со чекан и запалена во 1991 година