оскари

Сподели со своите пријатели

Украинскиот претседател сакал да одржи говор на овогодинешното доделување на Оскарите, но организаторот наводно го одбил. Loading… Како што тврди Variety, Зеленски сакал да ја продолжи практиката на апелирање преку видео повик, што досега го правел на бројни церемонии и настани одржани во САД, но се чини дека таа шансаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Академијата за филмски уметности и науки, која ги доделува Оскарите, најави дека ќе ги преиспита правилата за овогодинешните филмски номинации, бидејќи независен филм го изненади холивудскиот свет со тоа што беше номиниран за таа престижна филмска награда, пренесува AFP. Loading… На 24 јануари Академијата го објави списокот на главните номинацииПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вчера во Лос Анџелес се одржа 94-тото доделување на Оскарите, на кое беа поделени престижни златни статуи од различни категории на филмската индустрија. Покрај победниците кои синоќа ја имаа честа да го одржат Оскарот, внимание треба да се посвети и на самата статуа која чини вистинско богатство и носи статусПрочитај повеќе