Олесија Кривцова

Сподели со своите пријатели

Руските власти ја ставија Олесија Кривцова на списокот на терористи и екстремисти, заедно со ИСИС и талибанците, бидејќи објави статус на Инстаграм за експлозијата на мостот на Крим, при што ја критикуваше инвазијата на Украина. Loading… 19-годишната девојка од руската област Архангелск сега има тетоважа против Путин на глуждот иПрочитај повеќе