Оксана Леонтјева

Сподели со своите пријатели

Д-р. Оксана Леонтјева, една од водечките украински експерти за третман на деца заболени од рак, е убиена во рускиот напад врз Киев што се случи во понеделникот, пишува The Telegraph. Loading… Леонтјева починала додека го возела својот автомобил до Охматдит, најдобрата детска болница во Киев, каде што 11 години имПрочитај повеќе