Нострадамус

Сподели со своите пријатели

По навистина турбулентната 2022 година, која ја вклучи ужасната инвазија на Украина, инфлацијата што следеше како резултат на војната, како и ефектите од глобалното затоплување кои беа видливи во сите делови на светот, постојат стравувања дека 2023 година може да биде уште полоша. Loading… Францускиот астролог – Нострадамус е познатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Атос Саломе, кој британските медиуми го нарекуваат „модерен Нострадамус“, излезе во јавноста со нова серија застрашувачки пророштва, пренесува Дејли Стар. Loading… Овој 36-годишник, кој тврди дека ја предвидел смртта на кралицата Елизабета, пандемијата на коронавирусот и руската инвазија на Украина, предупредува дека наредните години нема да ни донесат многу добро.Прочитај повеќе