ноќен живот

Сподели со своите пријатели

Блогерот Антон Птушкин, кого на Јутуб го следат 267.000 луѓе, сними видео за актуелниот живот во Киев. Loading… Антон се прошета низ градот и рече дека се чувствувал како да е во паралелна реалност додека шетал низ урнатините на разни продавници и аптеки кои ги посетувал во последните десет години.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Куманово ќе биде домаќин на првата промо забава за фестивалот Red Sound District, кој еднаш годишно се оддржува во МКЦ, Скопје. Промо журката ќе се оддржи во петок, 9 февруари. Ќе започне во кафе барот Министерство, во 22:00, а ќе продолжи во кабаре Тунел се до раните утрински часови. ЗаПрочитај повеќе