Нинтендо

Сподели со своите пријатели

Јапонскиот гигант Нинтендо објави дека ја суспендира продажбата на игри во Русија преку својата онлајн продавница и ги затвора своите операции во се поизолираната земја. Loading… Промените, кои стапија на сила вчера, следат по суспензијата на Nintendo на испораките на производи во Русија во март 2022 година по инвазијата наПрочитај повеќе