Никос Дендиас

Сподели со своите пријатели

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, по повод трагичната железничка несреќа, која изминатата ноќ се случила во близина на градот Лариса, Грција, оствари телефонски разговор со Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас. Loading… Во разговорот со министерот Дендијас, Османи изрази жалење за високата загуба од над 30 патници,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас денеска оцени дека е неприфатливо претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган да се заканува со балистички ракети дека ќе ја нападне Атина. Loading… Заканата од ракетен напад врз Грција од членка на НАТО е неприфатлива, изјави Дендиас во Брисел, пред состанокот наПрочитај повеќе