Никола Бечејац

Сподели со своите пријатели

Никола Бечејац е нов ракометар во составот на Машкиот ракометен клуб Куманово, а денеска стави потпис на својот договор. Loading… Дваесет и шестгодишниот Бечејац че биде добредојдено засилување за тимот кој очекува да го подобри својот резултат во пресрет на вториот дел од натпреварувачката сезона. Бечејац потекнува од Нови СадПрочитај повеќе