Некст Тајм

Сподели со своите пријатели

Неколку илјади граѓани на градскиот плоштад вчера уживаа во втората концертна вечер по повод ослободувањето на градот Куманово. Loading… Свој настап имаше Лозано, по што следуваа Барди и Алкета, а вечерта кулминираше со многу патриотизам и песните на Некст тајм. Дел од атмосферата во продолжение низ објективот на Кумановски Муабети.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На градскиот плотад во Куманово вечерва се одржува втората концертна вечер по повод Денот на ослободување на градот 11 Ноември, а свој настап ќе имаат Лозано, Некст тајм, Барди и Алкета. Loading… Вчера пред неколкуилјадна публика настапија Дајте музика, Тајзи и Сара Јо. Концертите се во организација на Фондацијата заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Два вечери со мега концерти ќе го одбележат годинава Денот на ослободувањето на Куманово 11 Ноември. Loading… Покрај многубројни спортски и културни манифестации, програмата ќе кулминира со музички имиња од земјава и регионот кои ќе настапат на 9ти и 10ти ноември на градскиот плоштад, велат за Кумановски Муабети од ФондацијатаПрочитај повеќе