населба Перо Чичо

Сподели со своите пријатели

Куќа на улицата „Анѓа Ранковиќ“ во кумановската населба Перо Чичо вчера била зафатена од пожар. Loading… Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, околу 10:30 часот на терен излегле петмина пожарникари со едно противпожарно возило, по што веднаш на помош била повикана дополнителна екипа со уште едноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Почна поставување на бекатон на улици во населбата Перо Чичо во Куманово, информираа денеска надлежните од Секторот за комунални дејности. Loading… – Поставувањето на бекатон на оваа улица влезе во годишната програма. На овој начин ќе се обезбеди соодветен пристап на жителите до централните улици во населбата, изјави помошникот раководителПрочитај повеќе