МВР; Министерство за внатрешни работи

Сподели со своите пријатели

Денеска, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски со видео обраќање учествуваше на промотивниот настан за медиумската кампања ,,Правда за децата“, која е дел од проектот ,,Правда за децата – ЕУ за малолетничка правда по мерка на децата“, финансиран од Европската Унија и кофинансиран од УНИЦЕФ, а во соработка со МинистерствотоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во текот на вчерашниот ден (18.04.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 240 возачи. Loading… Од нив 12 возила се движеле со брзина над 50 километриПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„Ме радува фактот што изминатиов период интензивните реформски зафати во македонската полиција во сите сегменти од нејзиното функционирање, во голема мерка се должат на партнерството и помошта што Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија во континуитет ја добива од своите меѓународни пријатели и партнери, меѓу кои несомнено, посебноПрочитај повеќе