мумија

brown wooden tribal mask on brown wooden table

Сподели со своите пријатели

Перуанските археолози открија мумија стара 3.000 години во главниот град на Перу, Лима. Loading… Студентите од Универзитетот во Сан Маркос во Лима и археолозите првично ги пронајдоа остатоците од косата и черепот на мумијата и посочија дека мумијата најверојатно датира од периодот на културата Манча која била развиена во долинитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Скелет на древна „заспиена убавица“ стара две илјади години пронајден е во резервоар на хидроелектрана, на југот на Русија. Руските археолози веруваат дека откриената, добро сочувана мумија, припаѓала на жена облечена во свилено здолниште за живот по смртта. Конечно откриена тајната на вонземската мумија од Чиле (ВИДЕО) Loading… Големиот падПрочитај повеќе