мозамик

Сподели со своите пријатели

Спасувачките операции за преживеаните од тропскиот циклон Фреди беа започнати во средата во Малави, Мозамбик и Мадагаскар, бидејќи бројот на загинати се искачи на повеќе од 300. Loading… Тоа е една од најсилните бури регистрирани на јужната хемисфера.   Cyclone #Freddy is now the longest-lived tropical cyclone ever recorded WORLDWIDE!Прочитај повеќе