Минесота

Сподели со своите пријатели

Полицијата во северниот дел на Минесота соопшти дека три лица се мртви, вклучувајќи го и осомничениот, по пукањето во понеделникот вечерта на паркингот на хотелот Супер 8. Loading… Полицијата добила пријава за пукање околу 18:30 часот по локално време, откако вработен во хотелот рекол дека пронашол ранет колега. По пристигнувањето,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во тек е чистење по истекување на радиоактивна вода во нуклеарна централа во Минесота. Loading… Американските власти го следат процесот на чистење на околу 1,5 милиони литри радиоактивна вода од локалната нуклеарна централа во Минесота, се наведува во извештајот на британскиот јавен сервис БиБиСи. Ексел енерџи, претпријатието кое управува соПрочитај повеќе