Михаел Кречмер

Сподели со своите пријатели

Премиерот на германската сојузна покраина Саксонија и член на Христијанско-демократската партија, Михаел Кречмер денеска изјави дека минираниот гасовод Северен тек 1 во Балтичкото море треба да се санира, со оценка дека тоа е „најнормално нешто во светот“. Loading… „Тоа е во меѓународни води и во близина на данскиот брег, такаПрочитај повеќе