миг-21

Сподели со своите пријатели

Три лица загинаа кога борбен авион на индиските воздухопловни сили во понеделникот удрил во покривот на куќа во село во северната погранична држава Раџастан, соопшти воздухопловството. Loading… Пилотот на авионот МиГ-21 успеал да се катапултира, се наведува во соопштението на индиските воздухопловни сили. „Авионот се урна во куќа во БахлолПрочитај повеќе