Мемфис

Сподели со своите пријатели

Полицијата на американскиот град Мемфис казни уште двајца полицајци поради нивната вмешаност во апсењето, претепувањето и смртта на Афроамериканецот Тајри Николс. Loading… Ова го прошири кругот на одговорните за убиството, кое веќе доведе до обвиненија против петмина полицајци и предизвика нови протести поради уште еден пример на полициска бруталност, јавуваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пет сега поранешни полицајци од американскиот град Мемфис се обвинети за убиството на 29-годишниот Тир Николс, Афроамериканец кој беше претепан до смрт на 7 јануари за време на рутински прекин на сообраќајот и почина во болница три дена подоцна. Loading… Полицијата објави вознемирувачки снимки од акциите на полицијата врз младПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

19-годишниот Езекиел Кели е одговорен за новата крвава драма во Америка, која започна во средата попладне во Мемфис. Loading… Убил четири лица, повредил дополнителни тројца, а целиот настан го пренесувал во живо на својот Фејсбук профил. Вооруженото насилство во Америка не стивнува. 19-годишниот Езекиел Кели во средата попладне го претвориПрочитај повеќе