ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Полицајци во Мемфис без причина до смрт претепале млад црнец (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Пет сега поранешни полицајци од американскиот град Мемфис се обвинети за убиството на 29-годишниот Тир Николс, Афроамериканец кој беше претепан до смрт на 7 јануари за време на рутински прекин на сообраќајот и почина во болница три дена подоцна.

Loading...

Полицијата објави вознемирувачки снимки од акциите на полицијата врз млад човек кој е со лисици на рацете. Станува збор за четири различни снимки.

На едно видео се гледа како полицајци без причина го удираат Николс најмалку 9 пати во 4 минути.

„Не направив ништо“

„Не направив ништо. Само сакам да си одам дома“, повторува Николс постојано.

„По ѓаволите, не направив ништо“, вели Николс додека полицајците му приоѓаат со извадени пиштоли.

„На земја, на земја“, се слушаат како му викаат полицајците.

„Добро, на земја сум“, се слуша како вели Николс.

„Кучко, стави ги рацете на грб пред јас… Ќе те клоцам по газот“, му вика полицаецот. За момент се гледа како го прскаат со солзавец.

Loading...

Му ставиле лисици и го претепале

Николс потоа е виден со лисици и брутално удиран со тупаници, клоци и клоци по лицето од полицајци без никаква причина.

Откако го ставиле во седечка положба, го удриле во грб со нешто што изгледало како палка.

Откако тој е подигнат на нозе со лисици, се гледа како полицајците постојано го удираат Николс по лицето, предизвикувајќи тој да падне на колена.

Неполна минута подоцна се појавува полицаец и повторно го удира Николс.

Во еден момент додека лежи на подот, од чист мир, му приоѓа полицаец и го клоца.

Сè се случило само малку подалеку од неговата куќа, на само три куќи од неговата адреса, пренесуваат американските медиуми.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: ВИДЕОТО Е ВОЗНЕМИРУВАЧКО И НЕ ЗА ЛИЦА ПОД 18 ГОГИДНИ!

 

Loading...

 

 

Новинарот го опишува она што се гледа на видеото: