мечка

Сподели со своите пријатели

Масато Фукуда (50) посетил водопад во близина на јапонскиот градот Најеро, на северниот остров Хокаидо, а потоа видел две мечки. Loading… Една од нив се нафрлила на човекот и брзо зажалила. Масато е карате мајстор, па реагирал со молскавична брзина за да си го спаси животот. „Морав да реагирам, бидејќиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Луѓето ги преплавија социјалните мрежи со гневни коментари откако на интернет беше објавено видео на кое се гледа како група луѓе „кубеа“ мечиња од дрво за да се фотографираат со нив.. Loading… Во вторникот (16-ти април), група од шест лица беа снимени како малтретираат и влечат мечиња од дрвја иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„Јади, не плаши се. Не плаши се, медо мој, твојот Паво нема да те дира, само ручај, ајде да ручаме, мецо моја, ајде…”, започнува со овие зборови објавеното видео на Фејсбук страницата на порталот Црна хроника. Loading… Во описот на ова видео пишува дека мечката се вдомила во селото МирПрочитај повеќе