Мартин Нешкоски

Сподели со своите пријатели

Граѓаните на Република Македонија синоќа беа сведоци на насилни демонстрации кои резултираа со десетици повредени полициски службеници, демолирање на возила, палење на контејнери и уништување на јавниот имот со што е предизвикана и голема материјална штета, јавува МВР во најновиот билтен по повод вчерашните протести пред Владата на Република Македонија.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По обелодувањето на прислушкуваните разговори од страна на СДСМ, братот на убиениот Мартин Нешковски,  Александар Нешкоски, во интервју за НОВА ја раскажува голготата на неговото семејство во потрага по правдата за убиството на нивниот син и брат, јавно признавајќи дека не и дал на својата мајка да ги слуша разговорите.Прочитај повеќе