Марта Темидо

Сподели со своите пријатели

Португалската министерка за здравство Марта Темидо поднесе оставка неколку часа откако во Португалија почина бремена индиска туристка, пишува Ројтерс. Loading… Трудницата поради полн капацитет не била примена во породилиштето. 34-годишна Индијка почина од срцева слабост на пат кон друга болница во Лисабон. Португалскиот министер Антонио Коста изјави дека смртта наПрочитај повеќе