Марцин Оциепа

Сподели со своите пријатели

Полскиот заменик министер за одбрана Марцин Оциепа изјави дека верува оти постои сериозен ризик од војна со Русија и дека преостанатото време треба да се искористи за опремување на воените сили, пренесува АП. Loading… – Постои сериозен ризик од војна со Русија, која може да се случи во следните триПрочитај повеќе