Малатија

Сподели со своите пријатели

Новиот земјотрес што во понеделникот на 27 февруари ја погоди турската провинција Малатија зад себе остави две жртви. Loading… Дополнително, според досегашните податоци, по земјотресот се повредени 140 лица. „Утврдено е дека некои згради се уништени од земјотресот. Екипи за пребарување и спасување се испратени во зоната на катастрофата“, објавиПрочитај повеќе