Мајорка

Сподели со своите пријатели

Ветерот дуваше палми, а автомобилите тешко се пробиваа низ поплавените патишта. Loading… Силен ветер и силен дожд го погодија најголемиот шпански остров Мајорка, пишува Daily Mail. Островјаните и туристите објавија видеа на социјалните мрежи на кои се гледа дека ветрот ги однел лежалките кои обично се наоѓаат покрај базените таму.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Голема бела ајкула долга пет метри забележана е во морето кајшпаските Балеарски острови, што е прв пат да биде видена во овие води во последните над 40 години. Ајкулата повеќе од еден час ја следел меѓународен тим во Националниот парк Кабрер архипелаг, околу 10 километри од брегот на Мајорка. ПронајденаПрочитај повеќе