Махачкала

Сподели со своите пријатели

Судир меѓу полицијата и демонстрантите кои се противат на одлуката на претседателот на Руската Федерација Владимир Путин за делумна мобилизација избувна денеска во Махачкала, главниот град на руската провинција Дагестан. Loading… Како што пренесува Ројтерс, десетици видеа објавени на социјалните мрежи сведочат за судирот меѓу полицијата и демонстрантите кои извикувааПрочитај повеќе