мадрид

Сподели со своите пријатели

Стотици шпански земјоделци денеска однесоа трактори во Мадрид, барајќи мерки за олеснување на зголемувањето на трошоците за земјоделско производство. Loading… Пред Министерството за земјоделство во Мадрид денеска ќе се одржи најголемиот протест до сега, по повеќе од две недели секојдневни протести низ земјата. Синдикатот на синдикатите, организатор на протестот, соопштиПрочитај повеќе