луд свет

Сподели со своите пријатели

Жена од Јута обвинета дека го отрула својот сопруг, а потоа напишала книга за децата кои останале без саканата личност, се соочува со нови докази против неа. Loading… Кури Ричинс (34), млада писателка од Јута, наводно го осигурала животот на својот сопруг Ерик Ричинс на два милиони долари во периодотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пензионер од малото италијанско гратче Барласина решил сам да ја поправи дупката на патот и тоа сега скапо ќе го чини, но не поради трошоците за поправка, туку поради казната поради прекршување на законите за патишта. Loading… „Одамна ги известив локалните власти дека има проблем на патот, но кога видовПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Медицинската работничка Тереза ​​Виденер (45) од Бедфорд, Вирџинија, со години страдала од болеста Пика, која се манифестира кога човек јаде чудни предмети, вклучувајќи сунѓери, сапуни и камења. Loading… Тереза ​​јаде повеќе од еден килограм камења секоја недела, а во целиот свој живот изела над 1.360 килограми камења, што е еднаквоПрочитај повеќе

The sun with a corona mass ejection

Сподели со своите пријатели

Родителите кои верувале дека „сончевата светлина е храна“ се уапсени откако нивното новороденче починало од глад. Loading… Оксана Миронова (33), мајката на детето е под истрага за случајна смрт, додека таткото Максим Лутији (43), блогер, е уапсен поради давање отпор на полицијата. Чудниот пар наводно верувал во „хранење со сончеваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Човек од Орегон во САД сакал да ги „благослови“ другите возачи фрлајќи пари низ прозорецот на автомобилот, но неговата дарежливост не им се допаднала на полицијата и на неговото семејство. Loading… Низ прозорецот на автомобилот 38-годишниот Колин Дејвис Мекарти фрлал банкноти од 100 долари, а на 11 април околу 19Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Натпреварувач во шоуто „Британија има талент“ ги шокираше членовите на жирито, но и гледачите во близина на малите екрани, откако се запали на сцената за време на точката. Loading… Членовите на жирито Сајмон Кауел, Аманда Холден, Бруно Туниоли и Алиша Диксон не можеа да им веруваат на своите очи додекаПрочитај повеќе

a yellow and green train pulling into a train station

Сподели со своите пријатели

Британската железничка компанија „Norhern Railway“ побара од патниците да престанат да гледаат порно филмови за време на патувањата со воз и наместо тоа „да чекаат додека не се вратите дома“. Loading… „Norhern Railway“ побара од јавноста да се воздржи од гледање несоодветни содржини за време на патувањето, што вклучува експлицитенПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

78-годишната Бони Гуч, која веќе два пати била осудена за грабежи на банки, повторно е уапсена поради трет грабеж во Мисури, соопшти полицијата. Loading… Гуч влегла во Goppert Financial Bank и наводно ѝ предала на благајничката белешка во која барала да ѝ предаде илјадници долари во готовина. Таа оставила иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Бразилската инфлуенсерка Џели Џи решила да ѝ отстранат дел од јазикот бидејќи тоа влијаело на нејзината способност да се бакнува. Loading… Таа имала процедура за отстранување на јазичниот френелум, мала мембрана сместена под јазикот. Таа вели дека операцијата ѝ помогнала да стекне поголема самодоверба, пренесува Daily Star.     ViewПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Брајан Џонсон, 45-годишниот кој потроши два милиони долари во обид да ги врати годините, откри специјален уред кој дава ефект еквивалентен на изведување 20.000 стомачни за само 30 минути. Loading… Џонсон се обидува да ја намали својата возраст со интензивна и скапа експериментална медицинска програма што ја нарекува Project BlueprintПрочитај повеќе