Лондона

Сподели со своите пријатели

Полицијата отвори истрага откако на аеродромот Хитроу во Лондон беше пронајден метал контаминиран со ураниум, објави денеска Би-би-си. Loading… Службениците на Контратерористичката команда одговорија на безбедносното предупредување во Хитроу, кое беше активирано на 29 декември. Весникот „Сан“, кој прв ја објави веста, објави дека ураниумот дошол од Пакистан во праткаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поради голем пожар затворена е станицата Лондон Бриџ, што предизвика хаос меѓу илјадници луѓе кои требало да патуваат. Loading… Околу 70 пожарникари побрзаа да интервенираат откако избувна пожар на пругата во Саутворк, јужен Лондон, пренесува The Sun. Пламенот се проширил на блискиот паркинг, при што се запалиле два електрични автомобили.Прочитај повеќе