Леонид Пашечник

Сподели со своите пријатели

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека целта за ослободување на целата територија на самопрогласената Доњецка Народна Република во нејзините граници од 2014 година сѐ уште важи. Loading… „Најмалку што можам да кажам со апсолутна јасност е дека сите добро знаете дека целата територија на Доњецката Народна Република неПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Властите на регионите Херсон и Запорожје ќе побараат од рускиот претседател Владимир Путин да размисли за прифаќање на тие региони во Русија по референдумот. Loading… „Ќе му се обратиме на рускиот претседател во следните неколку дена“, изјави за ТАСС Кирил Стремусов, заменик-претседател на воено-цивилната администрација на регионот Херсон. Претседателот наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Лидерот на самопрогласената Луганска Народна Република (ЛНР) во Украина, Леонид Пашечник, најави дека подоцна денеска ќе подготви документ со кој ќе побара од рускиот претседател Владимир Путин да го разгледа приемот на ЛНР во Руската Федерација, пренесува ТАСС. Loading… „Резултатот е тука! Жителите на Луганската Народна Република се определиле заПрочитај повеќе