Кристофер Каволи

Сподели со своите пријатели

Украинските воени сили ја имаат сета потребна опрема, оружје и муниција за да ја започнат долгоочекуваната пролетна офанзива, изјави американскиот генерал Кристофер Каволи, командант на силите на НАТО во Европа, пренесува Гласот на Америка. Loading… Украинските власти и нивните западни сојузници не ги кријат своите планови за воена кампања чијаПрочитај повеќе