Кристо Грозев

Сподели со своите пријатели

Кристо Грозев, водечкиот руски истражувачки новинар на Bellingcat, вели дека Владимир Путин ќе се држи до историјата и ќе се „справи“ со Пригожин, кого го прогласи за предавник по краткиот обид за државен удар на Вагнер. Loading… – Сите знаат дека тие Руси поврзани со режимот на Путин работат соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Истражувачкиот новинар Кристо Грозев од Bellingcat објави видео на кое се гледа како членовите на приватната руска платеничка група Вагнер го нарекуваат началникот на Генералштабот на руските вооружени сили „гомно“. Loading… На снимката наводно се гледаат борци во украинскиот град Бахмут на линијата на фронтот, како му се обраќаат наПрочитај повеќе