Костиантин Жеваго

Сподели со своите пријатели

Милијардерот и бизнисмен од Украина Костиантин Жеваго денеска се појави пред апелациониот суд во југоисточна Франција на рочиштето за украинското барање за негова екстрадиција. Loading… На почетокот на рочиштето, судот во Шамбери го слушна барањето на неговите адвокати постапката да се одржи зад затворени врати, што судиите го одбија, објавиПрочитај повеќе