конфликт

Сподели со своите пријатели

Американскиот претседател Доналд Трамп рекол дека не е баш сигурен дека Израел е заинтересиран за постигнување мир со Палестинците, предупредувајќи дека еврејските населби на Западниот брег многу „го комплицираат“ помирувањето. Тој ова го изјавил во денешното интервју за израелскиот магазин „Израел Хајом“, чиј сопсвеник е американскиот милијардер Шелдон Аделсон, поддржувачПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На денешен ден, пред 14 години кај тетовското село Вејце, загинаа осумина припадници на специјалните сили на МВР. Покрај осуммина убиени, имаше и шестмина повредени. Loading… По тој повод, денеска на три локации во Битола, во присуство на нивните соборци и најблиски роднини беше положено цвеќе во чест на загинатитеПрочитај повеќе