Кока-Кола

Сподели со своите пријатели

Кока-Кола планира да отпушти 410 работници во Германија, објави германската филијала на американскиот прехранбен гигант. Loading… Компанијата планира до крајот на годината да ја затвори фабриката во Хам, Северна Рајна Вестфалија, во која моментално се вработени 82 работници. Половина од работните места во фабриката ќе бидат затворени, а другите работници,Прочитај повеќе