Се запали божиќен камион Кока-Кола на сред пат во Букурешт (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Камион на компанијата Кока-Кола украсен со божиќни украси се запалил додека возел по фреквентен пат во главниот град на Романија, Букурешт, пишува Би-би-си.

Loading...

Засега не е познато зошто избувнал пожарот.

Возачот успеал да излезе од возилото пред да биде зафатено во пламен.

Пожарникарите брзо го изгаснале пожарот и нема информации за повредени.

Компанијата за безалкохолни пијалаци изјави за локалните медиуми дека презема мерки за да спречат понатамошни инциденти од слична природа.