Коалиција

Сподели со своите пријатели

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека коалицискиот договор на нејзините конзервативни социјалдемкорати е силна основа за добра и стабилна влада. Меркел на новинарите им рече дека со договорот гермснкото стопанство ќе стане силно и дека ќе ја води земјата во иднината, пренесува АП. Таа рекла дека договорот е темел заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Со критички осврт кон медиумите, претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија и пратеник во Собранието на РМ со повеќегодишен пратенички стаж, Иван Стоиљковиќ, од петтата изборна конференција на ОО на ДПСМ Куманово одржана за време на викендот, упати апел за поголема медиумска покриеност, не само на партиските активности, туку иПрочитај повеќе