Ко Сон Хуи

Сподели со своите пријатели

Северна Кореја ја поддржува руската анексија на четири украински региони, изјави денеска севернокорејскиот министер за надворешни работи Ко Сон Хуи, обвинувајќи ги САД дека применуваат двојни стандарди и се мешаат во внатрешните работи на земјите ширум светот. Loading… Ко за државниот медиум KCNA изјави дека референдумите се одржани легитимно, воПрочитај повеќе