Кермадек

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот на островите Кермадек во јужниот дел на Пацификот, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC). Loading… Земјотресот бил на длабочина од 183 километри, а американскиот систем за предупредување од цунами соопшти дека по земјотресот нема предупредување дека дополнително можеПрочитај повеќе