камиказа дронови

Сподели со своите пријатели

Додека Владимир Путин подготвува нови напади во Украина, тој истовремено се свртува кон нови тактики кои вклучуваат евтино и уништувачко оружје, меѓу кои и дронови камикази. Loading… Русија ја засилува својата брутална инвазија на Украина, овојпат потпирајќи се најмногу на напади со беспилотни летала камикази, евтино и лесно достапно оружјеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Снимка од напад со камиказа дронови врз украинските сили на „оската Николаев-Кривј Рих“ објави Министерството за одбрана на Русија, очигледно мислејќи на регионот Херсон каде што украинската армија ја ослободува својата територија. Loading… Тоа е снимено со дронови за надзор. Прикажани се удирање на украински тенкови, артилерија, оклопно возило HMMWVПрочитај повеќе