кафе

Сподели со своите пријатели

Многумина од нас денот го започнуваат со кафе и не можат да го замислат утрото без овој топол напиток. Loading… Меѓутоа, што би се случило со нашето тело доколку на одредено време го прескокнеме овој ритуал? Има многу добра причина зошто многу луѓе пијат кафе наутро. Кофеинот, како најважна состојкаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кафето содржи состојки кои добро влијаат врз нашето здравје, вклучувајќи го и црниот дроб. Loading… Ова се антиоксиданси, хранливи материи и витамини. Високото ниво на антиоксиданси, помага да се спречи појавата на разни видови на рак, на пример, рак на црниот дроб, грлото, устата, простатата, дебелото црево. Покрај тоа, кафетоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кафето содржи состојки кои добро влијаат врз нашето здравје, вклучувајќи го и црниот дроб. Loading… Ова се антиоксиданси, хранливи материи и витамини. Високото ниво на антиоксиданси, помага да се спречи појавата на разни видови на рак, на пример, рак на црниот дроб, грлото, устата, простатата, дебелото црево. Покрај тоа, кафетоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Утринската рутина и малите навики кои ги имаме се многу поважни за остатокот од денот отколку што многумина мислат. Честопати слушаме дека би било добро да се стане малку порано, а потоа да се одвои време за себе и да се ужива во здрав и хранлив појадок, но и даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Одамна е познато дека кафето може позитивно да влијае, не само на расположението, туку и на здравјето. Но, научниците сè уште откриваат интересни и донекаде изненадувачки факти за кафето. Loading… Една неодамнешна студија покажа дека, во споредба со оние кои не пијат кафе, возрасните кои пијат умерени количини (1,5 доПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во соопштението се наведува дека производот е направен од средно печено кафе со Jack Daniels Old No. 7 виски. Меѓутоа, иако е пржено со виски, кафето е безалкохолно. Најпознатото виски во светот всушност го измислил роб Loading… Претседателот и сопственик на „World of Cofee“, специјализирана фабрика за печење кафе којаПрочитај повеќе