Кабул

Сподели со своите пријатели

Три лица загинаа за време на обука на талибанците во Кабул кога се урна хеликоптер од американско производство, соопшти авганистанското Министерство за одбрана. Loading… Хеликоптер „Блек Хок“ се урна во кампусот на Универзитетот за одбрана поради „технички проблем за време на вежба“. Двајца пилоти и еден член на екипажот загинаа,Прочитај повеќе