Јуриј Шолмов

Сподели со своите пријатели

41-годишниот московјанец Јуриј Шолмов повеќе од 15 години работи како видеограф за рускиот „Прв канал“, а во јавноста се појави откако американскиот претседател Џо Бајден ги „испипка“ неговите бицепси. Loading… Јуриј ги сподели своите впечатоци од необичната средба со американскиот лидер за време на самитот на Г-20 на Бали.  Прочитај повеќе